Az 5 leggyakoribb hiba, amit biztonsági rendszer vásárlásánál elkövetünk!
Rájövünk, hogy szükségünk van valamire, de a nagy hév közepette
megfeledkezünk bizonyos megelőző lépésekről, amelyek kihagyásával hosszútávon is
kitolhatunk magunkkal. Nézzük meg mi az 5 legfontosabb hiba például biztonságtechnikai
rendszer vásárlása előtt!
2018.02.06.
Érdekes hírek, cikkek, írások
Az 5 leggyakoribb hiba, amit biztonsági rendszer vásárlásánál elkövetünk!
Mi is tapasztaljuk, hogy a biztonságtechnikai szolgáltatások iránt növekszik az érdeklődés. Örömünkre szolgál, hogy egyre többen döntenek a biztonság mellett, viszont szeretnénk segíteni Önöknek mielőtt biztonságtechnikát vásárolnak! Összegyűjtöttük az 5 leggyakoribb hibát, amit biztonságtechnikai rendszer vásárlásánál elkövethetünk!
5. Nem tájékozódunk kellőképpen
Találomra ráütünk a hasunkra és kitaláljuk, hogy nekünk kell egy biztonsági rendszer. Ez rendben van, de nem gondoljuk át ralaposan, hogy milyen céggel is kivitelezzük mindezt. Legyen szó kamerarendszerről vagy riasztórendszerről, ezeknek a rendszereknek a telepítéséhez bizony sokrétű szakmai tudásra van szükség. Ilyenkor amikre érdemes odafigyelnünk, például, hogy milyen szakmai tapasztalatokkal rendelkezik az adott cég akit megakarunk bízni? Mennyi garanciát vállal? Mik a refernciái? Mióta érhető el a biztonságtechnikai piacon?
4. Megfeledkezünk a jog fontosságáról
Azaz arról, hogy a választott biztonsági rendszerünkre milyen jogi feltételek vonatkoznak. Például kamerarendszer esetén nem árt tisztában lennünk a rögzíthető idővel. (amit felvehet a kameránk) Azt tudta például, hogy olyan területet, ami közterületnek minősül, nem rögzíthet magántulajdonban lévő kamera? Vagy hallott például arról, hogy amennyiben megfigyelőrendszerrel szereli fel otthonát, be kell jelentenie azt hivatalos úton?
3. Helyszíni felmérés nélkül egyeztetjük a beszerelést
Nagyon fontos, hogy ez a lépés ne maradjon ki, hiszen az előzetes felmérés során készül el a személyre szabott árajánlat. Azért van erre szükség, mert a beszerelőknek mindenképpen látniuk kell, hogy milyen terepen, milyen technikai megoldásokkal kell majd dolgozniuk.
2. Mindent ráhagyunk a megbízott cégre
Természetesen egy megbízható cég, mindent tud a beszerelni kívánt eszközökről, és elvileg azt is, hogy nekünk mi lenne a legjobb. De nem árt, ha nekünk is van némi fogalmunk arról, hogy mire van szükségünk. Ne bólintsunk rá mindenre rögtön, mondván, hogy á, mi úgy sem értünk hozzá. Igyekezzünk felmérni a terepet, megszerezni a megfelelő háttértudást, és ezután egyeztetni, együtt megtalálni a legjobb megoldást, a szakértőkkel együttműködve.
1. Éljük a carpe diem életérzést, és nem gondolunk a holnapra
De minek is kéne gondolni? Hát pl. a gyors technikai fejlődés miatt. Pl. kábelezés esetén, lehet, hogy a betelepíteni kívánt rendszert még éppen kiszolgálja a kisebb sávszélességű UTP kábel, de mondjuk ahhoz, hogy pár év múlva ne kelljen az egész kábelezést kicserélni, nem árt, ha előre gondolkodunk és nagyobb sávszélességű kábelekkel dolgozunk.
Hírlevél
Értesüljön akcióinkról elsőként! Kérjük, adja meg e-mail címét!